Päev Kaitseliidus

 

21. augustil võõrustas meid Kaitseliidu Alutaguse Malev. Noored said tutvust teha veel ees ootavas sõjaväes toimuvaga.  Saime teada, et kaitseliitlastel, naiskodukaitsel, noorkotkastel ja kodutütardel on regulaarselt toimumas põnevad ettevõtmised kuhu meidki oodatakse.

DSC00506

 

Toimusid Suhtluslaager ning Militaarlaager Ida-Virumaa noortele!

Militaarlaager 30. juuli-1.august 2013

Noored Kiviõli mehed, vanuses 14-15, kes tavapäraselt harjunud aega veetma teleri ja videomängudega ning lihtsalt linnas niiöelda hängides viidi seekord metsa ning “jäeti” sinna kaheks ööpäevaks. Kaasas muidugi kogenud ellujäämisinstruktor, kokk koos toidumoonaga ning kaks täiskasvanud vabatahtlikku.

Esiti oli muidugi vastuseisu tunda ja taheti koju mugavale diivanile kuid viimasel päeval oli nii mõnegi mehe silmist näha, et kahju on lahkuda. Igatahes öeldi, et tuleks ja oleks veel metsas.

Paari päeva jooksul elati koos ahjuküttega telgis, õpiti ehitama onne, punuma sõnajalgadest või pilliroost matte, õpiti tegema tuld erinevatest vahenditest, lugema kaarti ja orienteeruma, tundma ära söödavaid taimi ja palju muud.

Oli väsitav aga ka tore ja õpetlik laager. Aitäh kõigile!

 Suhtluslaager

26 – 27 juuni 2013 toimus Viitna Puhkekeskuses Suhtluslaager noortele meestele vanuses 14-16. Laagri läbiviijaks oli Ülli Kukumägi ning vabatahtlikud VirKOst. Kahe päeva jooksul matkati, korraldati mänge: nii täiskasvanud lastele kui vastupidi, räägiti hirmudest ning kuidas nendega hakkama saada, õpiti kehakeelt, hindama ennast ning seadma eesmärke. Kuna ilm oli ilus ja vesi soe, siis tehti seda kõike vabas õhus!

Alaealiste riskikäitumist ennetavate ja leevendavate teenuste osutamise käivitamine.

 

Projekti üldeesmärgiks on riskikäitumisega alaealistele suunatud pilootprojekti läbiviimine ja analüüs ning koostöös kohaliku omavalitsusega teenuse osutamise käivitamine sotsiaalsete probleemide ennetamiseks ja leevendamiseks Ida-Virumaal.

Projekti käigus korraldatakse riskirühma noortele suhtlemislaager kus noored õpivad sotsiaalseid oskusi ning militaarlaager, kus ellujäämiskursuse kaudu metsas õpivad noored end paremini tundma ning ka meeskonnatööd ja teistega arvestamist. Projekti rahastab Kodanikuühiskonna Sihtkapital summas 7983,76 eurot.
(mai 2013)

 

280x250